Belediye web sitesi için tıklayınız


Fatma Şahin’den Başkan Kocamaz’a Ziyaret

Aile ve Sosyal Politikalar Eski Bakanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı makamında ziyaret etti.

“Mersin ortak paydamız”

Ziyaret esnasında ikili arasında geçen sohbette konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Burada iki gündür Akdeniz Ekonomi Fuarı vardı. 21 ülkeye hitap ediyor. Acaba bu ülkeler ve kentler arasında gerek ticari yönden, gerekse de kentlerin birbiriyle ilişkisi yönünden nasıl bir işbirliği sağlanabilir diye konuştuk. Baya da güzel oldu. Sayın Kalkınma Bakanımız da bu foruma destek verdi. Son oturumda da Belediye Başkanları vardı. Kayseri, Osmaniye, Hatay, Adana ve Seyhan Belediyesi vardı. Tabi orada Gaziantep’ten de bahsedildi. Gaziantep, Kayseri, Adana, Tarsus, Konya gibi yerlerde kadim bir kültür var. Mersin son 40 yılda nüfusu 30 kat artmış bir şehir. Her taraftan insanlar buraya gelmiş ve böyle olunca da ister istemez insanların birlikteliği çok kolay olmuyor. Ben her konuşmamda da dünya görüşümüz, inançlarımız, kökenimiz ayrı olabilir diye bahsediyorum. Ama hepimiz de Mersin’de yaşıyoruz. Mersin’de yaşıyorsak bir ortak paydamız var” dedi.

“Denizin olduğu yerde hayat var”

Mersin’i ziyareti esnasında Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’la da bir araya gelen Aile ve Sosyal Politikalar Eski Bakanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise “Mersin bizim için çok önemli bir kent. Özellikle Gaziantep açısından çok önemli. Ekonomi ve sanayi alt yapımızda liman ile ithalat ve ihracatımızın en önemli alanı. O yüzden Mersin’de her yönden çok ciddi iş birliği içerisindeyiz. Allah kolaylık versin sizlere de. Denizin olduğu yerde hayat var. İhracat ve ithalat hep buranın üzerinden yapılıyor. O yüzden bütün çalışan arkadaşlarımızla sürekli buradayız. Bir de tabi bizim şehrimiz deniz kültürüne çok alışık. Hafta sonu Gaziantepli hemşerilerimizin bir çoğu burada. Öyle de bir karşılıklı uyum var iki şehir arasında. Bizler de sizleri  ziyaret etmek istedik” ifadelerini kullandı.