Belediye web sitesi için tıklayınız


Başkan Kocamaz “Hangi Alan Vardır Ki, Tıp İlminden Daha Hayırlı Olsun”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı. Başkan Kocamaz, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Tıp dünyasının insanları insanı yaşatmayı, insanlığa nitelikli bir yaşam sunmayı görev edinmiş kıymetli bir alanda mesleklerini icra ediyorlar.

Hangi alan vardır ki, tıp ilminden daha hayırlı olsun. Savaşta yaralanan küçücük bir bebeği iyileştiren, kaza sırasında aciz biz yaralıya anında müdahale eden,  istismara uğramışlara yardım eli uzatan, bakıma muhtaç bir teyzenin yardımına koşan, son nefesinde hayata tutunmasına vesile olan kıymetli hekimlerimizin yaptığı işin ehemmiyeti hiçbir şeyle kıyaslanamaz.

Öyle ki, imparatorluklara hükmetmiş, ne savaşlar kazanmış, heybetleriyle düşman korkutmuş padişahların bile sağlığı mevzu bahis olunca kelimeler dile gelmiştir. Kanuni Sultan Süleyman’ın “Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi” sözleri sağlığımızın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha bize anlatmıştır.

Bu vesile ile sizleri şükran ve minnet duygularımla selamlıyor, tüm sağlık çalışanlarımızın ve kıymetli hekimlerimizin 14 Mart Tıp Bayramını Kutluyorum.