Belediye web sitesi için tıklayınız


Büyükşehir Personeline Kurumsal Farkındalık Toplantısı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Büyükşehir Belediyesi personellerine yönelik düzenlenen ‘Kurumsal Farkındalık Bilgilendirme Toplantısı’na katıldı. Başkan Kocamaz, “Toplantının ana amacı, bugüne kadar yapılan hizmetleri öncelikle kendi Belediye çalışanlarımızın görmesini ve farkına varmasını sağlamak” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen hizmetlerin detaylı şekilde personellere anlatılmasını amaçlayan ‘Kurumsal Farkındalık Bilgilendirme Toplantısı'nın ikinci günü Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz başkanlığında gerçekleştirildi. Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen toplantı, personellerin etkinliğini, verimliliğini ve motivasyonunu arttırmak, kurum kültürünün oluşturulmasını sağlamayı hedefliyor. Çalışanların kendi değerlerini ve hedeflerini kurumun misyon ve vizyonu ile bağdaştırması ve etkin yönetim kültürünün oluşturulması amacıyla gerçekleştirilen toplantı 13, 14 ve 15 Mart tarihlerinde devam edecek.

“4 yıldır, bu kentte yaşayan tüm insanlarımıza hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz”

‘Kurumsal Farkındalık Bilgilendirme Toplantısı'nın ikinci gününde bir açış konuşması gerçekleştiren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, göreve geldikten günden bu ya Mersin’de yaşayan insanlara hizmet etmenin haklı gururunu yaşadıklarını ifade ederek,  “Yaklaşık 4 yıldır sizlerle birlikte bu kentte yaşayan tüm insanlarımıza hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz. Bu 4 yıl içerisinde sıkıntılı günlerimiz de oldu, mutlu günlerimiz de. Halkımızla bütünleşmek, onların taleplerine karşılık vermek, mahalli müşterek ihtiyaçları gidermek ve bu kentte birlik ve beraberliğin tesisi konusunda hep birlikte mücadele etmek için gece gündüz demede, yoğun bir uğraş verdik” dedi.

“Bu Belediye’yi sahiplenmek mecburiyetindeyiz”

İlk günden itibaren halkın beğenilerinin her geçen gün biraz daha yükselmiş durumda olduğunu kaydede Başkan Kocamaz, “Zaman zaman kendi yaptıklarımızla halkın gözündeki durumumuzu, halkın değerlendirmesini de tespit ettiriyoruz. Allah’a çok şükür ki ilk günden itibaren halkın beğenileri her geçen gün biraz daha yükselmiş durumda. Sizlerin birçoğu merkezdesiniz ve diğer ilçelerde neler yapılıyor, neler yapılmıyor, belki de bunların farkında değilsiniz. Bu toplantının ana amacı, bugüne kadar yapılan hizmetleri öncelikle kendi Belediye çalışanlarımızın görmesini, farkına varmasını sağlamak.  Bu işin ciddiyetine herkesin varması lazım. Bu gemiyi hep birlikte limana götürmek, yaptığımız işi ciddiye almak ve yaptığımız işleri vatandaşımıza en iyi şekilde anlatmak mecburiyetindeyiz. Kısacası bu Belediye’yi sahiplenmek mecburiyetindeyiz” şeklinde konuştu.

“1 milyon 800 bin insanın vebali bizim omuzlarımızda”

1 milyon 800 bin insanın vebalinin omuzlarında olduğunu ve bu vebalden kurtulmak için hizmet üretme gayreti gösterdiklerini belirten Başkan Kocamaz, “Bizler önce birbirimizi seveceğiz, birbirimize saygı göstereceğiz, işimize saygı göstereceğiz, ekmeğimize sahip çıkacağız ve hepsinden önemlisi sırtımıza yüklenmiş 1 milyon 800 bin insanın vebalinden kurtulmak için gayret göstereceğiz. Bu geçen 4 yıl içerisinde gerçekten çok güzel günlerimiz olduğu kadar sıkıntılı günlerimiz de oldu. Mersin’in birlik ve beraberliğine yönelik çalışmalarda gerçekten Mersin’e farkındalık kazandırdık. Bugüne kadar Mersin’de yapılamayan birçok ilki, hayata geçirdik. Bu Belediye’nin halkın Belediyesi olduğunu vatandaşımıza ilk defa hissettirdik. Bugüne kadar Mersin’de yapılamayan ve yapılamaz denilen birçok yatırıma el attık” ifadelerini kullandı.

“Bizim asli görevimiz vatandaşın hayatını kolaylaştırmak”

24 yıllık Belediyecilik hayatında birçok sıkıntılı durum ile karşı karşıya geldiğinden bahseden Başkan Kocamaz, “Önemli olan bizim vicdanımızın rahat olması, vatandaşa verdiğimiz sözleri gönül rahatlığıyla yerine getirebilmemiz ve hem bize güvenenlerin, hem de bizimle yola çıkanların başını yere eğdirmemiz. Belediyecilik diğer devlet memurluklarına benzemez. Belediyecilikte yeri gelir mesainiz olmaz, diğer devlet memurları 8 saat görev yapıp evine giderken, Belediyecilikte olağanüstü durumlarda ister istemez mesainiz uzayabilir. Çünkü bizim asli görevimiz vatandaşın hayatını kolaylaştırmak, onların problemlerini en kısa sürede e kaliteli biçimde çözebilmek” diye belirtti.

“Bu kentte yaşayan hiç kimseyi bir diğerinden ayırmıyoruz”

Mersin’de yaşayan hiçbir vatandaşı, bir diğerinden ayırmadan hizmet üretmeye çalıştıklarını dile getiren Başkan Kocamaz, “Bugüne kadar bu Belediye’yi önüne gelen yönetti. Ancak artık bu yasayla birlikte deviz değişti, bundan sonra bu Belediye’yi, bu memleketin gerçek sahipleri, kurtuluş mücadelesini veren ataların torunları hep birlikte yönetecek, Anamur’dan Tarsus’a; Çamlıyayla’dan Mut’a kadar koskoca bir bölgede hizmet vermenin çok kolay olmadığını biliyoruz. Ama biz yaradılıştan hep mücadelelerle, tırnaklarımızla kazıya kazıya bugünlere geldik. Dolayısıyla bize güvenenlerin güvenini boşa çıkarmamak için var gücümüzle çalışacağız. Bu kentte yaşayan hiç kimseyi bir diğerinden ayırmıyoruz” dedi.

Kurumsal Farkındalık Bilgilendirme Toplantısı’nın birinci gününde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Zabıta Dairesi Başkanlığı tarafından hizmetlerin yer aldığı sunum yapıldı. Toplantının ikinci gününde ise, İtfaiye Dairesi Başkanlığı, İşletme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı, Yol, Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, Engelliler Dairesi Başkalığı, Kültür ve sosyal İşler Dairesi Başkalığı, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı, Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ev Etüt Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından ‘Mersin Vizyon Projelerimiz’ konulu sunum başlığı altında, hayata geçirilen ve yapılması hedeflenen projelerin tanıtımı gerçekleştirildi. 15 Mart günü ise, Kurumsal Farkındalık Bilgilendirme Toplantısı’nın son gününde Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı ile Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından sunumlar yapılacak.