Belediye web sitesi için tıklayınız


Büyükşehir’in Projeleri Başkent Üniversitesi’nin Dikkatini Çekti

Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Prof. Dr. Işıl Bulut, Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal hizmet anlamında hayata geçirdiği projelerinden dolayı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı ziyaret etti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından son dört yılda hayata geçirilen sosyal hizmet projelerini incelemek amacıyla Mersin’e gelen Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Prof. Dr. Işıl Bulut, Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projelerinin, sosyal hizmet uzmanı adayı öğrencilerine örnek olması ve öğrencilerinin pratik yaparak deneyim kazanmalarını istediği için Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a bir ziyaret gerçekleştirdi.

Yaklaşık bir saat süren ziyaret esnasında Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin son 4 yılda hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projelerini inceleme fırsatı bulan Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bulut, Büyükşehir Belediyesi’nin proje ve çalışmalarından çok etkilendiklerini belirtirken, ayrıca Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal hizmet sunumlarında yakalamış olduğu çıkışı da hayranlıkla takip ettiklerini ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi’nin kat ettiği gelişmeler nedeniyle, Başkent Üniversitesi’nde Sosyal Hizmet Uzmanlığı eğitimi gören 3 ve 4. sınıf öğrencilerinin grup, vaka ve toplum organizasyonu çalışması derslerine yönelik pratiklerini Mersin’ de kazanmalarını isteyen Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bulut, öğrencilerinin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde staj yapmalarını talep etti.

Staj talebi üzerine konuşan Başkan Kocamaz eğitime, gelişime, yeniliğe ve paylaşıma her zaman açık olduklarını belirterek, göreve geldikleri günden bu yana yükseköğrenim öğrencilerine verdiklerini söyledi. Başkan Kocamaz, Başkent Üniversitesi gibi sosyal hizmet bölümünde başarılı eğitim sunumu yapan bir üniversite ile çalışmaktan büyük mutluluk duyacaklarını belirtti. Sosyal hizmet alanında yetişen gençlerin de Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal hizmet uzmanlarının kurumsal bilgilerinden mesleki anlamda büyük fayda görebileceklerini ifade etti.

Başkent Üniversitesi’nden 15 gencin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde staj yapabileceğini söyleyen Başkan Kocamaz, gelecek sosyal hizmet öğrenci ekibinin barınma ve yeme, içme ihtiyaçlarını da karşılayacaklarını söyleyerek, bu konuyla alakalı önümüzdeki günlerde sürdürülebilirlik adına karşılıklı bir protokol çalışmasının da yapılacağını ifade etti.