Belediye web sitesi için tıklayınız


Türk Yıldızları Mersin Semalarında Uçacak

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Türk Yıldızları akrotim ekibi Mersin’e gelecek. 23 Nisan’da Mersin’de gökyüzü kırmızı beyaza boyanacak.Şimdiye kadar birçok organizasyonda uçuş yapan aynı zamanda uluslararası etkinliklerde de Türkiye’nin göğsünü kabartan Türk Yıldızları, bu defa Mersin’de uçacak. Dünyada 8 süpersonik savaş uçağıyla gösteri yapan tek akrotim olan Türk Yıldızları, Mersin semalarında nefes kesen bir gösteri düzenleyecek. Dünyada sesten hızlı savaş uçaklarıyla ve 8 uçaklı formasyonla gösteri yapan tek tim olan Türk Yıldızları’nın gösterisine Mersin’den ve çevre illerden yoğun katılım olması bekleniyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında 23 Nisan Pazartesi günü saat 16.00’da Mersin İdman Yurdu Meydanında Mersinlilere görsel bir şölen sunacak.

Gökyüzünün Milli Takımından Mersinlilere Davet

Türkiye’nin gökyüzündeki milli takımı Türk Yıldızları ekibi ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Mersin’de bulunmaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler. 23 Nisan’da Mersin’de unutulmayacak bir gösteriye imza atacaklarını ve hazırlıklarının son hızla devam ettiğini Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise “Türkiye Cumhuriyeti’nin en anlamlı milli bayramlarından biri olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Mersinlilerle buluşmanın gururunu ve coşkusunu yaşıyoruz. Tüm Mersinlileri bu coşkuya ortak olmaları için saat 16.00’da Mersin İdman Yurdu Meydanı'na davet ediyoruz” diyerek Mersinlilere çağrı yaptı.

26 yıldır Türkiye’nin Gururu

Türk Yıldızları akrotim ekibi, 7 Aralık 1992 tarihinde kurulan Türk Yıldızları Konya 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı bünyesinde konuşlu olup Dünyada sesten hızlı savaş uçaklarıyla ve 8 uçaklı formasyonla gösteri yapan tek timdir. Kuruluşundan bugüne kadar 23 farklı ülkede yirmi milyondan fazla kişiye gösteri yapmıştır. Ayrıca 24 Ağustos 2001 tarihinde Bakü/Azerbaycan’da yaptıkları gösteriyle tek seferde bir milyondan fazla seyirciye gösteri yaparak bir rekoru elinde bulundurmaktadır.