Belediye web sitesi için tıklayınız


“Polis Ülkemizin Huzurunu Sağlamadaki En Önemli Unsurdur”

Şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. Yıldönümü dolayısıyla Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Emniyet Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği yemek programında bir araya geldi.Kongre ve Sergi Sarayı Çok Amaçlı Salon’da düzenlene yemeğe Mersin Valisi Ali İhsan Su, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin İl Jandarma Komutanı Yusuf Ziyaeddin Cavlak, AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile şehit ve gazi aileleri katıldı.

Başkan Kocamaz, düzenlenen yemek öncesinde şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile tek tek selamlaşarak, sohbet etti.

Her yıl 1-10 Nisan tarihleri arasında kutlanan Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluş Yıldönümünde bir konuşma yapan Mersin büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Polis Teşkilatımızın 173. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle tertip edilen kentimizdeki şehit ve gazi ailelerini bir araya getiren böyle bir toplantıya hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Polis ülkemizin huzur ve güvenliğini sağlamada en önemli unsur. Askerimiz dışarıda kendini hedef alan saldırılara karşı göğsünü siper ederken polis teşkilatımız da ülkemiz içerisindeki asayişi temin etmek için gece gündüz demeden bizlerin rahatını temin etmek için gayret gösteriyor. Tabi ki bu kutsal görevleri yaparken hem askerimiz hem de polisimiz zaman zaman şehitler de veriyor. Ben bu vesile ile bütün şehitlerimizi rahmetle, minnetle, şükranla anıyorum. Bütün gazilerimize de sağlıklar diliyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozdurtmasın diyorum. Sizlerle bir kez daha beraber olmaktan çok büyük bir mutluluk duyduğumu belirtiyor, hepinize saygılar sevgiler sunuyorum”  dedi.