Belediye web sitesi için tıklayınız


Mersinlilerden Karacaoğlan Şiir Akşamlarına Yoğun İlgi

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Tarsus Belediyesi tarafından bu yıl 16.’sı düzenlenen Uluslararası Karacaoğlan Şiir Akşamları üçüncü gününde de tüm güzelliği ile devam etti. Gecede şairlerin ardından sahneye çıkarak kendi şiirlerini seslendiren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersinlilerden büyük alkış aldı.

Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen 16. Uluslararası Karacaoğlan Şiir Akşamları’na Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı  Gökhan Demir, Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın, Mersin Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Mustafa Doğan, Mahalli İdareler İşverenler Sendikası (MİS) Genel Sekreteri Mehmet Oruçöz, MİS Toplu İş Sözleşmesi Uzmanı Mert Onat, Türkiye’nin bir çok farklı kentinden Mersin’e gelen il ve ilçe belediye başkanları ve çok sayıda Mersinli vatandaş katıldı.

16. Uluslararası Karacaoğlan Şiir Akşamlarının üçüncü gününde Türkiye’nin birçok farklı şehrinden Mersin’e davet edilen şairler şiirlerini seslendirdi.

“Bu kadar söz ustasından sonra bir şeyler söylemek zor”

Gecede şiirlerini seslendirmeden önce bir konuşma yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz “Özelikle de bu kadar söz ustasından sonra bir şeyler söylemek gerçekten zor ama bir sürçü lisan edersek affola” diyerek başladığı konuşmasının ardından kendisinin kaleme aldığı ‘Beni Bana Değil Ellere Sorun’, ‘Cehennem Bana’ ile ‘Ömür’ isimli şiirlerini okudu ve Mersinlilerden büyük alkış aldı.

“Başkan Kocamaz sabırla, cesaretle ve azimle bu etkinlikleri sürdürüyor”

Sivaslı şair Ahmet Özdemir ise 16 yıldır Karacaoğlan Şiir Akşamları’nın düzenleniyor olmasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek,  “Uluslararası Karacaoğlan Şiir Akşamlarını sağ olsun, eksik olmasın Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz başlatmış ve sabırla, cesaretle, azimle bu etkinlikleri sürdürüyor. Çok farklı kentlerden arkadaşlarımız da bu vesile ile Mersin’e geliyorlar ve bu kentle ilgili şiirler de yazıyorlar. Karacaoğlan şiir akşamlarını düzenleyen Başkanımıza tekrardan çok teşekkür ediyoruz”ifadelerini kullandı.  

Şiir Akşamları’nın üçüncü gününde, Sivaslı Şair Ahmet Özdemir ‘Seninle Uçmak İstiyorum’, ‘Sitem Taşları’ ve ‘Kadir Bilen’; İstanbullu Şair Asuman Soydan Atasayar ‘Yalnızların Gözyaşı’, ‘Şu Mahsun Duruşa Bak’ ve ‘Neler Gördük Neler’; Sivaslı Şair Bekir Akbulut ‘Bilmiyorum’, ‘Ben Mi Hata Yaptım, Şans Mı Gülmedi?’ ve ‘Ben Olsaydım Haşa Toprak Olmazdım’; Malatyalı Şair İzzettin Dönmez ‘Kuşkulu Gidişat’, ‘Bizim Memlekette Kimler Değişti’ ve ‘Küstüm Doğrusu’; Erzurumlu Şair Metin Özer ‘Karabağ Güzellemesi’, ‘Sular’ ve ‘Garipler Yurdu’; Amasyalı Şair ve aynı zamanda Tekirdağ Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Yıldız Tokgöz ‘Gönlü Pasaklı’, ‘Nasip Eyle’ ve ‘Hayat Yolu’; Eskişehirli Şair İsmail Gül ‘Ey Bu Cennet Vatanın Münevver İnsanları’, ‘Velet’ ve ‘7 Milyar İnsandan birisin Benim İçin’; Artvinli Şair Yunus Kara ‘Hazar’a Selam’, Enel Aşk’ ve ‘Bırakmadı Aşk Beni’; Erzurumlu Şair İlhan Kınalı da ‘Karacaoğlan Görünür’, ‘Yarab Askerimi Muzaffer Eyle’ ve ‘Söz Ediyor’ isimli şiirlerini Mersinli şiir sevenler için okudular.

Şiirlerin okunmasının ardından Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve protokol üyeleri tarafından geceye katılan şairlere günün anısına Karacaoğlan plaketi hediye edildi.