Belediye web sitesi için tıklayınız


Tour Of Mersin’in 3. Etabı Tamamlandı

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 4.’sü gerçekleştirilen Tour Of Mersin Uluslararası Bisiklet Turu’nun 3. etabı tamamlandı. Turun 3. etabını Belarus’un Minsk Cycling Club takımından Eduard Vorganov 4 saat 27 dakika 36 saniye ile tamamlayarak, Etap Klasmanı’nda birinci oldu ve Sarı Mayo’nun sahibi oldu.

9 ülkeden 15 takım ve yaklaşık 105 sporcunun katılım gösterdiği Tour Of Mersin’in 3. etabının startı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz tarafından verildi. Tarsus ilçesinde start alan yarışa Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı, Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, Tarsus Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Murat Tarsuslu, Tarsus İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mahmut Erin, Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Zeki Kutlu, Tarsu AVM Genel Müdürü Osman Koçaslan,  meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. 

Yarışmacılar toplamda 152 kilometre yol kat etti

Mersin Valiliği himayesinde, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Bisiklet Federasyonu işbirliği ile gerçekleştirilen bisiklet turunun 3. etabı Tarsu AVM önünden başladı. Tarsus’un Takbaş, Ulaş ve Beylice gibi mahalleri pedallandıktan sonra, Çamlıyayla’dan geçen bisikletliler, Toroslar’ın Güzelyayla ve Doruklu istikametini takip ederek, Mersin merkezde Özgecan Aslan Meydanında yarışı sonlandırdı.

Tarsus’ta başlayan Özgecan Aslan Meydanında sona eren yarışta sporcular, Çamlıyayla ilçesinin eşsiz doğası ve yeşilliği içerisinden geçerek devam eden güzergâh boyunca pedal çevirdi. Yaklaşık 4 buçuk saat süren yarışta toplamda 152 kilometre yol kat eden sporcular çetin geçen bir yarışı daha tamamlamış oldu.

3. etabın birincisi Belarus

Üçüncü günün sonunda, Etap Klasmanı'nda Belarus’tan Minsk Cycling Club takımından Eduard Vorganov 4 saat 27 dakika 36 saniye ile birinci, Bulgaristan’dan Trevigiani Phonix-Hemus 1896 takımından German Nicolas Tivani Perez  4 saat 29 dakika 5 saniye ile ikinci, Türkiye’den Torku Şeker Spor takımından Ivan Balykın 4 saat 29 dakika 5 saniye ve salise farkı ile üçüncü oldu. Dereceye giren sporcular ödüllerini Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın elinden aldı.

Genel Klasman'da ilk iki günün birincisi olan Belarus’tan Minsk Cycling Club takımından Eduard Vorganov üçüncü etabı da birincilikle bitirerek ödülünü Başkan Kocamaz’ın elinden aldı. Yokuş Klasmanı ve Sprint Klasmanı dalında da birinciliği eden bırakmayan Minsk Cycling Club takımından Eduard Vorganov da ödülünü Başkan Kocamaz’ın elinden alarak hem sarı, hem turkuaz hem de turuncu mayonun sahibi oldu.

Mersin Uluslararası Bisiklet Turu'nun Tarsu AVM ve Tarsus Kapısı yarışında Torku Şeker Spor takımından Onur Balkan birinci gelirken, Çamlıyayla Kapısını Torku Şeker Spor takımından Ivan Balykın birincilikle bitirdi. 4. Etabın son kapısı olan Toroslar Kapısında ise gün sonunda tüm mayoların sahibi olan Minsk Cycling Club takımından Eduard Vorganov birinciliği göğüsledi.

Etabın sonunda Mersin Büyükşehir Belediyesi adına Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın ödüllerinin yanı sıra etap güzergâhındaki İlçe Belediye sınırlarının önünden geçen sporcular da ödüllendirildi.