Belediye web sitesi için tıklayınız


23 Nisan Coşkusu Çocuk Festivalinde Yaşatılıyor

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz tarafından çocuklara armağan edilen 2.Uluslararası Çocuk Festivali ikinci ve son gününde de yoğun ilgi gördü.23Nisan’da çocukların doyasıya eğlenmesini sağlayan festivalin ikinci gününde de çocuklar ve aileleri festival alanını doldurdu. Açık alanlar, çim alanlar, serbest etkinlik alanları, oyun parkları, büyük salon, çok amaçlı salon ve küçük salonda gün boyu devam eden etkinliklerde çocukları yine birbirinden eğlenceli sürpriz etkinlikler karşıladı.

İkinci gün etkinlikleri kapsamında Kongre ve Sergi Sarayı’nın büyük salonunda Sevgi Bahçesindeki Ağaç Tiyatro Oyunu, Harika Kanatlar Çocuk Müzikali ve halk oyunları gösterileri çocukları eğlendirirken, çok amaçlı salonda gerçekleştirilen İtfaiye Konulu Resim Yarışmaları, Yangın Savaşçıları Eğitim Yarışması, Mini Robocup Turnuvaları ve Bilimsel Sahne Gösterisi çocukların meraklı bakışlarına sahne oldu.

DJ ve animatörlerin gösterileri, serbest illüzyon gösterileri, pandomim gösterileri, ve yarışmalarla 23 Nisan’ın tadını çıkaran çocuklar festival alanını terk etmek istemedi. Son dönemlerin popüler programlarından biri olan Survivor yarışması konseptinde hazırlanan alan ise festivalde, çocukların en çok ilgi gösterdiği alan oldu. Gün boyu süren etkinliklerde gönüllerince ve özgürce eğlenen çocuklar, bayram gibi bir festivali daha geride bıraktılar.

“Çocuğum heyecanla bu festivali bekliyordu”

Çocuğu ile festival gününü iple çektiklerini belirten ve oğlu İbrahim Ali Ay’ı festival alanına getiren Meral Ay,“Festival gerçekten çok harika olmuş. Yağmur yağınca festival olmayacak diye çok korkmuştuk. Çünkü uzun zamandır sosyal medyadan takip ediyorduk. Oğlum da heyecanla bu festivali bekliyordu. Arkadaşlarıma da tavsiye ettim, onlarda gelecek. Sürekli tiyatrolar, festivaller oluyor. Burhanettin Başkanın hizmetlerinden çok memnunuz” şeklinde konuştu.

“Mersin Mersin olalı böyle etkinlikler görmedi”

Kızı Hiranur’u festivale getiren Ceren Subaşı “İnternet aracılığıyla festivalin olduğunu öğrendim. Festivali süper buldum. Çok güzel bir festival, kızım çok eğleniyor. Burhanettin Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Mersin Mersin olalı böyle bir etkinlik görmedi. İnanın çok beğendim. Girişte eşime de söyledim. Mersin’de daha önce böyle etkinlikler yoktu” dedi.

Festival alanında tekvando yapan çocuklarını izlemeye gelen Vedat Düzgüner, “Bu gördüğünüz çocuklar bizim çocuklarımız. Büyükşehir Belediyesi’nin etkinliklerinden hayli memnunuz. Çocuklarımız da çok memnun. Dışarı çıkıyorlar ve mutlu oluyor. Burada her yaştan çocuk var.  Çocuklarımız için yapılan bu festivaller hem şehrimizin adının da duyulmasını sağlıyor hem de bu güzel hava da ailelerin çocukları ile birlikte tadını çıkarmasını sağlıyor.  Burhanettin Başkana ve Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.