Belediye web sitesi için tıklayınız


Başkan Kocamaz'dan 25 Mayıs Dünya Etik Günü Mesajı

BAŞKAN KOCAMAZ, “HİZMET SUNDUĞUMUZ HALKIMIZA HOŞGÖRÜLÜ, SAYGILI VE ADİL OLMAK, ETİK DAVRANIŞ İLKELERİNİN BİR GEREĞİDİR.”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ’25 Mayıs Dünya Etik Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Kocamaz, mesajında şunları söyledi:

“Dünyanın farklı yerlerindeki birçok toplulukta, çok eski çağlardan beri var olan etik anlayışı, insanların kurduğu bireysel ve toplumsal ilişkilerin temelini oluşturan en önemli değerdir.

Türkçe’de ''ahlâk bilimi'' olarak da anılan ‘etik kavramı’ dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de tarih boyunca tüm ilişkilerimizde yön belirleyici olmuştur.

Ulusların refahı için vazgeçilmez bir unsur olan etik kavramı ile ölçülü, erdemli ve ahlaklı bireyler olarak sahip olduğumuz yetkilerin; adil, tarafsız, dürüst ve tutarlı bir biçimde kullanılması için var gücümüzle çalışıyoruz. Çünkü biliyoruz ki hizmet sunduğumuz halkımıza hoşgörülü, saygılı ve adil olmak; etik davranış ilkelerinin bir gereğidir.

Halkımızın taleplerine karşı daha duyarlı, katılımcılığa önem veren, objektif ve şeffaflık ilkelerine bağlı hizmet anlayışımızla Mersin’i etik bir çerçevede yönetiyor, geliştiriyoruz.

Mevlana’nın; ''Sen bizim suretimize değil, ahlakımıza bak'' sözüyle de belirttiği gibi insanlığın en önemli değerinin güzel ahlak olduğunun bilincindeyiz.

Toplumsal memnuniyetin, refahın, adaletin ve hoşgörünün tüm insanlığımıza ulaşması temennisiyle Etik Günü’nüzü kutlarım. ”