Belediye web sitesi için tıklayınız


Hüseyin Kağıt Mersinli Hayranlarıyla Buluştu

Ankara şarkılarının sevilen ismi Hüseyin Kağıt, Mersin’de muhteşem bir konser verdi. Türk Halk Müziği ve Fantezi Müzik Sanatçısı Hüseyin Kağıt seslendirdiği parçalarla Mersinlilere unutulmaz bir gece yaşattı.

2012 yılında seslendirdiği ‘Hayatı Tesbih Yapmışım’ şarkısı ile ülke genelinde tanınan bir isim haline gelen Türk Halk Müziği ve Fantezi Müzik Sanatçısı Hüseyin Kağıt, Mersinli sevenleri ile buluştu. Mersinliler, ünlü sanatçının seslendirdiği birbirinden güzel türkü ve şarkılar eşliğinde gönüllerince eğlendi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Ramazan Etkinliklerinde sahne alan ünlü sanatçı Hüseyin Kağıt, Mersinli hayranlarına adeta müzik ziyafeti verdi. Seslendirdiği birbirinden güzel oyun havaları ve şarkılar ile Mersinli dinleyicilerini coşturan Hüseyin Kağıt, tüm vatandaşların beğenisini topladı.

Yoğun alkışlar arasında ‘Dünya’ parçasıyla sahneye çıkan ünlü sanatçı Hüseyin Kağıt, ‘Erik Dalı’, ‘Hayatı Tesbih Yapmışım’, ‘Sevdiğime Say’, ‘Elfida’, ‘Hıçkırık Tuttu Beni’, ‘Ben Yoruldum Hayat’, Neriman’, ‘Ankara’nın Bağları’, Çayır Çimen Geze Geze’, ‘Baş Koymuşum Türkiyemin Yoluna’ gibi çoğunluğu Ankara yöresi türkü ve oyun havalarının yer aldığı repertuarıyla, hayranlarının geceye coşarak başlamasını sağladı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Devran Kutlugün de gecenin sonunda ünlü sanatçı Hüseyin Kağıt’a çiçek hediye etti ve “Kalabalığınıza maşallah. Yüreğinize maşallah. Sizlere maşallah. Ama bu çocuğu Ankara’da hiç gezdirmiyorlar. Sokakta gezemiyor. Böyle güzel bir kardeşimiz. Ankara’dan geldi, yolu bahtı açık olsun. Onu buraya getirip sizlerle buluşturan Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Başkanımız Burhanettin Kocamaz için de bir alkış alalım. Bu konserlerin devamı gelir inşallah” dedi.

Konser sonrasında ünlü sanatçı Hüseyin Kağıt, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Devran Kutlugün ve tüm dinleyenler ile hatıra özçekimi yaptı. Ramazan ayının coşkusunu Mersin'in genelinde yaşatmaya devam eden Büyükşehir Belediyesi, hazırladığı dolu dolu Ramazan etkinlikleri programı konserler ile kentte Ramazan ayının maneviyatına yakışır organizasyonlar düzenlemeye devam ediyor.