Belediye web sitesi için tıklayınız


İftarın Bereketi Çamlıyaylalıları Bir Araya Getirdi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, mübarek Ramazan ayının 25. gününü Çamlıyayla da karşıladı. Çamlıyayla pazar yerine kurulan iftar sofralarında bir araya gelen vatandaşlar Başkan Kocamaz’la birlikte iftar yaptı.

üyükşehir Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ve Mersinli vatandaşların doyasıya Ramazan yaşadığı Geleceksel Ramazan etkinliklerinin yeni durağı Çamlıyayla ilçesi oldu. Başkan Kocamaz iftar öncesi masaları tek tek dolaşarak vatandaşlarla hasbıhal etti. Semt pazarında kurulan iftar sofralarında MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Çamlıyayla Kaymakamı Uğur Ünsal, Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı, MHP Çamlıyayla İlçe Başkanı Ali Rıza Genç, Çamlıyayla Ülkü Ocakları Başkanı Recep Özdemir, oda ve dernek temsilcileri ve yüzlerce vatandaş yerini aldı.

“Ramazan ayı sayesinde kardeşlik hukuku her geçen gün daha da gelişiyor”

Ramazan’ın son gümlerinde de vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Kocamaz iftar öncesi Çamlıyaylalı vatandaşlara seslenerek, “Ramazan bereket ayı, Ramazan yardımlaşma ayı. Ramazan birleşme, bütünleşme ayı. Böyle bir ayda Ramazan’ın feyzini bereketini hep birlikte paylaşıyoruz. Kardeşlik hukuku her geçen gün daha da gelişiyor. İnsanlar birbirlerine hoşgörü ile yaklaşıyor, sevgiye, barışa koşuyor. Bu yüzden bu ramazanlar bizler için fırsat olarak değerlendirilmeli. Bizde Büyükşehir Belediyesi olarak daha adaylık dönemimizde başlattığımız Ramazan etkinliklerinin bu yıl 5. sini düzenliyoruz. Hep beraber karşıladığımız Ramazan ayının tüm İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Kocamaz, “Bizim günübirlik politikalarla bir yerlere bağlanma lüksümüz yok”

Türkiye’nin zor günlerden geçtiğini herkesin bilmesi gerektiğini ve Türkiye’ye sahip çıkması gerektiğini sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, “Bu zor dönemde insanların olayları iyi etüt ederek, nereden nereye? Nereden niye? Noktasına geldiğimiz iyi değerlendirmeli. Ülkemizin abluka altına alındığı bir dönemde, namluların ülkemize döndüğü, 15 Temmuz gibi bir hadiseyi yaşadığımız dönemde bütünleşmeye mecburuz. Bizim günübirlik politikayla bir yerlere bağlanma lüksümüz yok. Böyle bir dönemden geçerken bizim armudun sapı üzümün çöpüyle uğraşacak zamanımız yok. İnşallah Türk milleti ferasetini gösterecek, 15 Temmuz’da olduğu gibi bu ülkeye sahip çıkacak. İnşallah yarınlar bugünlerden daha güzel olacak” şeklinde konuştu.

Baki Şimşek, “Her zaman Çamlıyaylalı vatandaşlarımızın hizmetindeyiz”

Çamlıyayla iftar yemeğine katılan ve Ramazan coşkusunu vatandaşlarla birlikte paylaşan MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, “Öncelikle herkesin mübarek Kadir gecesini kutluyorum. Ramazan bayramınızı da şimdiden kutluyorum. Bayramla birlikte hem ülkemize hem de tüm İslam dünyasına birlik ve beraberlik getirmesini temenni ediyorum. Hangi partiden olursan olsun tüm Çamlıyaylalı hemşerilerimizin hizmetindeydik. Yarın yine hezimetinde olacağız. Sizlerden her zaman bu ülkenin birliğinden ve beraberliğinden yana olan, bayrak inmez ezan dinmez diye mücadele eden, ben bu ülkenin bir metrekare toprağından da, bir tane insanından da vazgeçmem diyen Milliyetçi Hareket Partisine ve Devlet Bahçeli’ye desteğinizi bekliyorum” diye belirtti.