Belediye web sitesi için tıklayınız


“Hayvan sevgisi, insandaki yardımlaşma, iyilikseverlik ve sevgi gibi duyguları geliştirir”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz “Dünya Hayvanları Koruma Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Kocamaz, mesajında şunları söyledi:

Doğa kendine has bir dengeye sahiptir ve bu denge içerisinde, her canlının kendine ait yaşam biçimi ve hakları vardır.

Hayvanların da can taşıdığı, insanlar gibi bir kısım haklara sahip olması gerektiği herkesin kabul edebileceği bir gerçektir.

İnsanlar olarak hayvanlarla ilgilenmez, onları başıboş bırakırsak sonunda ortaya çıkacak zararlardan biz de etkileniriz.  Bizim inancımız gereği de hayvanlara duyarlı davranmak, onlara eziyet etmemek bir zorunluluktur.

Birlikte doğayı paylaştığımız hayvanların, doğanın dengesinin korunmasında önemli bir yeri vardır. Dünyamız, bütün canlıların denge içinde yaşamasıyla güzelliğini devam ettirebilmektedir.

Hayvan sevgisi; insandaki yardımlaşma, iyilikseverlik ve sevgi gibi duyguları geliştirir. Hayvanları sevenler; insanları, tüm canlıları, dünyayı kısacası yaşamayı severler.

Bizlere düşen ve yakışan; hayvanlara karşı sevgi ve şefkat duygularımızı canlı tutmak, onları korumak ve hayvan haklarına saygı duyulmasını sağlamak olmalıdır.  

Bu vesileyle tüm halkımızın Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü kutluyor; hayvanların korunması konusunda herkesin gereken duyarlılığı ve sorumluluğu birlikte yerine getireceğine yürekten inanıyor, saygılar sunuyorum.”