Belediye web sitesi için tıklayınız


En Güzel Şarkı ve Şiirler Öğretmenlere

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen Ahmet Selçuk İlkan konseri vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Eşsiz performansı ile katılımcılara eğlenceli bir akşam yaşatan Ahmet Selçuk İlkan en güzel şarkı ve şiirlerini aydınlık geleceğin mimarı öğretmenler için söyledi.Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrencilerin rehberi, karanlığın sönmeyen ışığı ve aydınlık Türkiye’nin teminatı gençlerin yetiştiricisi öğretmenler adına düzenlenen gecede şair ve şarkı sözü yazarı Ahmet Selçuk İlkan sahne aldı.Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen etkinlikte Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da meslektaşı olan öğretmenleri yalnız bırakmadı.

Başkan Kocamaz, “Ülkemiz öğretmenlerimiz sayesinde ayakta duracak”

Başkan Kocamaz, konserde yaptığı konuşmasında meslektaşlarının öğretmenler gününü kutlarken, öğretmenlik mesleğinin kutsallığına değinerek, “Öğretmenler bir ülkenin geleceğini şekillendiriyor. Minik yavrularımızı ülkenin geleceği için bilgilendiriyor, bilinçlendiriyor. Ülkemiz onların sayesinde ayakta duracak. Öğretmenlerimiz bize sadece okulda eğitim vermiyor. Hayatta oldukları sürece anılarıyla bize eğitim vermeye yol göstermeye devam ediyorlar. Allah tüm öğretmelerimize sağlık, sıhhat, huzur ve mutluluk içerisinde daha nice öğretmenler günü kutlamayı nasip etsin” dedi.

“Öğretmenlik yaptığım dönemdeki aldığım hazzı hiçbir yerde alamadım”

İlkokul öğretmeni Osman Öztürk ile olan anılarını da vatandaşlarla paylaşarak yüzlerde tebessüm oluşturan Başkan Kocamaz, “Biz hala öğretmenlerimizin anıları ile yaşıyoruz. Özellikle ilkokul öğretmenlerimizi unutmamız mümkün değil. Ben de 11 yıl süreyle öğretmenlik yaptım. Hayatımın birçok evresi çok hareketli bir şekilde geçti. Ama öğretmenlik yaptığım dönemdeki aldığım o hazzı hiçbir yerde alamadım. Belki de bugün bu görevlere geldiysek bizi eğiten öğretmenlerimiz ve bizim eğittiğimiz öğrencilerimizin bizi sahiplenmesi sayesinde oldu. Ben hayatta olan tüm öğretmenlerimize öncelikle başarı, sağlık, sıhhat ve mutluluk, Hakka yürüyenlere de Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından Başkan Kocamaz, İlkan’a Silifke İlçesi, Olba Antik Kenti’nde yapılan 2015 dönemi kazıları sırasında ortaya çıkan Olba Mozaiği figürünün yer aldığı plaket hediye etti.

İlkan öğretmenleri coşturdu

Sözlerini yazdığı şarkıları, okuduğu şiirler ile süsleyen İlkan güçlü sahne performansı ile büyük beğeni topladı.  Sahneye, Türkiye’nin ve Mersin’in en önemli şairlerinden Ümit Yaşar Oğuzcan’ın ‘Milyon kere Ayten’ şiiri ile çıkan İlkan en güzel şiirlerini şarkılarla süsleyerek öğretmenler için seslendirdi. Sen Vurdun da Ben Ölmedim mi? Unutma, Gözler Kalbin Aynasıdır, Bir Gülü Sevdim, Ona Yanarım gibi birbirinden güzel şiir ve şarkı sözlerini seslendiren İlkan ilkokul öğretmeni için yazdığı şiiri de vatandaşlarla paylaştı.

Şiirleri ile unutulmaz bir güne imza atan İlkan, gecenin sonuna doğru seslendirdiği hareketli şarkılarla da öğretmenlere eğlenceli dakikalar yaşattı. Gece boyunca gönüllerince eğlenen öğretmenler düzenlenen etkinlikten dolayı Başkan Kocamaz’a teşekkürlerini ilettiler.