Belediye web sitesi için tıklayınız


Büyükşehir Ekipleri Heyelanın Verdiği Hasarı Hızla Giderdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Çevlik Mahallesi’nde yaşanan heyelanda zarar gören yolda çalışmalarını hızlı bir şekilde başlatarak, yolu ulaşıma tekrardan açtı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, Mezitli İlçesi Çevlik Mahallesi ile Eski Mezitli Mahallelerini birbirine bağlayan ana bağlantı yolunda aşırı yağıştan dolayı meydana gelen heyelan sonucu zarar gören yolda hızla çalışmalarına başladı.

 

Yol güvenliği sağlandı

2 ekskavatör, 2 kamyon,1 loder ve 6 personelle bölgede çalışmalarını sürdüren ekipler, 40 kamyon taş malzeme ile yol alt aksına taş duvar örerek yol güvenliğini sağladı.

Hemen ardından Q60 genişliğinde büz borularla 20 metre yağmursuyu drenaj hattı döşeyen ekipler, son olarak 50 kamyon stabilize malzeme serimi gerçekleştirerek heyelan sonucu zarar gören yolu 5 gün gibi kısa bir sürede ulaşıma açtı.

Uğuz: “Büyükşehir Belediyesi’nin ekipleri olaya en seri şekilde müdahale etti”

Çevlik Mahalle Muhtarı Ali Uğuz mahallesinde gerçekleştiren çalışmadan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkürlerini ileterek, “Burası Eski Mezitli-Çevlik ana bağlantı yolumuz. Bu yol çok işlek. Buradan Eksi Mezitli’ye inebiliyoruz ve karşıdaki Fındıkpınarı yolundan daha kestirme olduğu için vatandaşlar bu yolu daha fazla kullanıyor. O yüzden bu yolun devamlı açık tutulması lazım. Devamlı işlek hale getirmemiz lazım. Şu anda da Büyükşehir Belediyesi’nin ekipleri çalışıyor. Ben 55 yaşındayım.  Burada böyle bir heyelan olayı olmadı daha önce. Allah’tan geldi bu afet yapacak bir şey yok ama en seri şekilde Büyükşehir Belediyesi’nin ekipleri olaya müdahale etti ve vatandaşın mağduriyetini gidermeye çalıştı” dedi.

“Vatandaşlar çalışmadan oldukça memnun”

Bu yıl bölgede aşırı yağış yaşandığını dile getiren Uğuz, “Yağıştan dolayı ayın 15’inden sonra bir heyelan oldu. Heyelandan dolayı da biz yolu 3-5 gün kapatmak zorunda kaldık. Yolu kapattıktan sonra da gerekli girişimde bulundum. Bu yol Büyükşehir Belediyesi’ne ait. Sağ olsun daire başkanlarım, müdürlerim buraya geldiler, baktılar. Hemen anında 2 tane makine indirdiler. Biri ile yukarıda kaya sökülürken, biri ile de burada yeri açarak kaya dolgu yapıyoruz. Çok güzel ve verimli bir çalışma yaptık. Vatandaşlar da bu çalışmadan oldukça memnun. Şu anda da yolu açarak çalışır duruma getirdik. Birkaç günlük daha işimiz var. Şu anda büz atılıyor. Burada yaklaşık 10 gündür güzel bir ekip çalışması var. Allah razı olsun. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a ve çalışan ekibine çok teşekkür ediyorum. Yolunun açık olmasını diliyorum. Allah’a emanet olsun, Allah yar ve yardımcısı olsun. Çok güzel bir hizmet oldu. Yolu da şu anda çalışır vaziyette açtık” şeklinde konuştu.